plenfrdeitrues
 Drukuj 

Acies SzczecinSzczecin,
Polska 

Ćwiczymy w środy o godzinie 19.30
strona www
  • Szabla
Zajmujemy się szermierką historyczną ze szczególną uwagą skierowaną na szablę i sztukę władania tą właśnie bronią w naszym regionie geograficznym. Skupiamy się na szermierce pojedynkowej i bojowej okresu XVI/XVII w. , a więc na walkach bronią białą z elementami walki wręcz i zapasów. Walczymy zarówno bronią bezpieczną (typu Go-now) na poziomie początkującym, jak i stalową dla osób zaawansowanych.
Trenujemy pod okiem doświadczonego trenera szermierki sportowej oraz historyka-amatora z zamiłowaniem do szermierki i walki wręcz. 
Nasz profil nie ogranicza się jedynie do szabli, więc zapraszamy na sparingi z dowolną historyczną bronią białą.

Spotkania odbywają się w Szczecinie. W plenerze i na hali sportowej - po szczegóły zapraszamy do kontaktu poprzez grupę na facebooku.
Zwykle spotykamy się w środy o godzinie 19.30, jednak nie jest to sztywny termin- po szczegóły zapraszamy do kontaktu.
Wymagania wejściowe dla nowych członków (np. sprzęt ochronny): Minimum to typowy strój sportowy- sprzęt ochronny na początek zapewnimy z naszej strony. Mile widziana własna maska szermiercza i rękawice.
Koszty związane ze spotkaniem, dla nowych członków: Praktykujemy miesięczne składki w celu pokrycia kosztów korzystania z hali i utrzymania/rozwijania bazy sprzętu, jakim dysponujemy.

Specjalizacja grupy: Szabla, DESW.
Kontakt/y: w każdej formie : Preferowany przez stronę lub grupę na Facebook'u (oba pod nazwą "Acies Szczecin").
Strona/y: Acies Szczecin | Facebook , Acies Szczecin (strona jeszcze w budowie)