plenfrdeitrues
 Drukuj 

Drużyna Grodów CzerwieńskichLublin ul. Kalinowszczyzna 70, Szkoła Podstawowa nr X ,
Polska 

Ćwiczymy w Czwartki: 19.30 - 20:30 oraz w Niedziele: 18.00 - 20:00
strona www
  • Miecz
  • Tarcza
  • Włócznia
  • Topór

Cześć, jesteśmy Drużyną Grodów Czerwieńskich. Grupa nasza funkcjonuje, i ciągle się rozwija od wiosny 2002 roku. Zajmujemy się szeroko rozumianą rekonstrukcją historyczną, próbujemy odtwarzać kulturę materialną, obyczaje i techniki walki naszych przodków z czasów wczesnego średniowiecza.

Jako drużyna jesteśmy jednym z projektów wchodzących w skład Stowarzyszenia Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej. Nasze stowarzyszenie zrzesza osoby rekonstruujące okres od wieku X do XVII. Na treningi zapraszamy osoby interesujące się całym wcześniej wspomnianym okresem. Na początku przygody z walką zapewniamy sprzęt treningowy, z czasem pomagamy skompletować własny. Treningi są bezpłatne, lecz żeby uczestniczyć w treningach należy być członkiem drużyny/stowarzyszenia, opłata członkowska to 25zł miesięcznie. Przez pierwszy miesiąc nie musisz deklarować czy chcesz do nas wstąpić, jest to czas w którym Ty poznajesz nas, a my Ciebie.

 

Specjalizacja grupy: Miecz + tarcza, topór jednoręczny, topór dwuręczny, oszczep, włócznia.

Kontakt/y: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.grodTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fb: Drużyna Grodów Czerwieńskich, tel: Tusjan - 510 600 841 

Film promocyjny :)