plenfrdeitrues
 Drukuj 

NordelagGdańsk,
Polska 

Trenujemy w soboty od 16:00
strona www
  • Miecz
  • Tarcza
  • Włócznia
  • Topór

Jesteśmy grupą odtwarzającą barwne życie ludów zamieszkujących obszar brzegów Morza Bałtyckiego w okresie X i pierwszej połowy XI wieku.

Większość należących do Nordelagu ludzi mieszka w Trójmieście i okolicach. Część naszych członków aktualnie przebywa w Toruniu, Warszawie, Sztokholmie, Northampton, Londynie oraz w Kopenhadze. Regularne treningi walki odbywają się latem w Sopocie, zaś zimą trenujemy na sali gimnastycznej w Gdańsku.

Naszym głównym celem jest jak najwierniejsza rekonstrukcja życia Słowian i ludów skandynawskich oraz ich sąsiadów, połączona z dobrą zabawą. Odtwarzamy walki przy użyciu wczesnośredniowiecznej broni, dawne rzemiosło, a także niektóre aspekty życia kulturalnego oraz duchowego.

Nasza drużyna zrzeszona jest w międzynarodowej organizacji „Jomsvikings” (Jomsborgelag). Jest to największa tego typu organizacja na świecie.

Gdzie i kiedy odbywają się spotkania: W sezonie treningowym (od jesieni do wiosny) na sali gimnastycznej, najczęściej Rektorat Uniwerytetu Gdańskiego przy ulicy Bażyńskiego w Gdańsku. Trenujemy co sobotę o godzinie 16:00. Zmiany ogłaszane są na profilu Facebook.

Wymagania wejściowe dla nowych członków: Na pierwszy trening na sali obowiązkowy jest strój sportowy, obuwie zmienne i ewentualnie kijek leszczynowy około 80-90cm.

Specjalizacja grupy: Broń z epoki wczesnego średniowiecza, to jest: miecz jednoręczny, topór jednoręczny, topór dwuręczny, włócznia, oszczep, okrągła tarcza. Elementy zapasów i walki wręcz.

Kontakt: emial: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , PW na www.facebook.com/Nordelag

Strony WWW: 

www.nordelag.org

www.facebook.com/Nordelag

www.instagram.com/Nordelag

Profil grupy: www.nordelag.sparujemy.pl