plenfrdeitrues
 Drukuj 

SZERMIERKA HISTORYCZNA - KLUB PRZY POLITECHNICE LUBELSKIEJLublin,
Polska 

Ćwiczymy raz w tygodniu, na terenie Politechniki Lubelskiej. Treningi wypadają w różnych terminach, o których członkowie klubu są informowani za wczasu.
strona www
  • Szabla

SZERMIERKA HISTORYCZNA - KLUB PRZY POLITECHNICE LUBELSKIEJ

KIM JESTEŚMY

Szermierka Historyczna - klub działający przy Politechnice Lubelskiej jest grupą entuzjastów zafascynowanych dawnymi sztukami walki z wykorzystaniem broni białej. W obszar naszych zainteresowań wchodzą wszelkie techniki sieczno - kolne wykonywane z użyciem replik broni historycznej. Szczególny nacisk kładziemy na kultywowanie najlepszych tradycji polskiego oręża, przede wszystkim walkę szablą husarską. Podczas ćwiczeń kierujemy się wskazówkami zawartymi w traktatach dawnych mistrzów oraz współczesnych instruktorów sztuk walki bronią białą.

Czynnie działamy w ruchu rekonstrukcyjnym, corocznie biorąc udział w licznych wydarzeniach organizowanych w kraju i za granicą. W ramach naszej aktywności najściślej współpracujemy ze Stowarzyszeniem Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej (CHRZL). Dzięki czemu mamy możliwość częstych sparingów, konsultacji i wymiany spostrzeżeń z doświadczonymi szermierzami oraz osobami posiadającymi dużą wiedzę z zakresu historii uzbrojenia, ubiorów i dawnych obyczajów. Działalność organizacji obejmuje również wyjazdy do muzeów oraz spotkania z entuzjastami historii organizowane w celu poszerzenia zakresu wiedzy, jaką dysponują członkowie klubu.

Wszystkie osoby zainteresowane dawnymi sztukami walki bronią białą zapraszamy do współpracy oraz udziału w naszych treningach.

TRENINGI

Ćwiczymy raz w tygodniu, na terenie Politechniki Lubelskiej. Treningi wypadają w różnych terminach, o których członkowie klubu są informowani za wczasu. Nie musisz posiadać specjalnego sprzętu, zapewnimy Ci go. Jeśli chcesz do nas dołączyć, wystarczy Ci zwykły strój sportowy! Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz do nas maila!
Miejsce: 1 piętro biblioteki Politechniki Lubelskiej tzw. Rdzewiak. Nadbystrzycka 36 C, Lublin
Wymagania: Strój sportowy
Koszty: Uczęszczanie nic nie kosztuje
Specjalizacja grupy: Szabla
Kontakt: