plenfrdeitrues
 Drukuj 

TagmataMokotów, Warszawa,
Polska 
+48 664419904

Ćwiczymy w Soboty od 10 do około 15/16.
strona www
  • Miecz
  • Szabla
  • Tarcza
  • Włócznia

Jesteśmy grupą rekonstruującą wczesnośredniowieczne wojsko Wschodniego Imperium Rzymskiego (Bizancjum). Treningi odbywają się w soboty od 10 i trwają do około 15/16. Nasza siedziba treningowa to Miłobędzka 20 ,na Mokotowie w Warszawie .

Zależnie od pogody trenujemy też w Parku żołnierzy radzieckich albo na polach mokotowskich (okolice metra P. Mokotowskie i metra Racławicka).


Z powodu międzynarodowych wyjazdów grupy ćwiczymy 3 style walki wczesnośredniowiecznej
Western - walka bez większego opancerzenia, z trafieniami mieczem i bronią drzewcową tylko na tors (oficjalny styl walki w krajach skandynawskich i Anglii)
Eastern- standardowy na imprezach Europejskich , w pełnym opancerzeniu 
Eastern rozszerzony - stawiający na historyczność , z większym polem trafienia dla broni drzewcowej i zasadami mającymi nakłonić walczących do bardziej zachowawczego i historycznego stylu walki.

Western ćwiczymy najczęściej tylko przed wyjazdami więc na treningach prawie zawsze spotkamy się z jakąś formą Eastern'u. Poza walką sparingową mamy również różne stanowiska pomagające poprawić technikę walki , stojaki do ćwiczeń bronią metalową i drewnianą oraz cele dla broni drzewcowej. Na treningach pojawia się również aspekt archeologii eksperymentalnej , czyli cięcie ostrą bronią , testowanie różnych rodzajów pancerzy i tarcz .

Dla osób które chciały by przyjść i spróbować mamy sporo sprzętu do pożyczenia , a dla stałych walczących magazyn do przechowywania kłopotliwego w transporcie uzbrojenia i opancerzenia 

Wymagania wejściowe: strój sportowy 

Specjalizacja grupy*: walka rekonstrukcyjna (Eastern , Western ,Eastern rozszerzony, cięcie ostrą bronią )

Kontakt: fb @Tagmata tel 664419904 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona www: tagmata.sparujemy.pl

Facebook: https://www.facebook.com/Tagmata-226993994786839/

Przykładowy sparing: